Partnerzy

Boccadamo

 

Marka Boccadamo jest kwintesencją włoskiej biżuterii. Piękne projekty, ogromny wybór kolekcji dla kobiet, mężczyzn i dziewczynek, lata doświadczenia oraz innowacyjność to elementy, które przyczyniły się do światowego sukcesu Boccadamo. Kolekcje są projektowane i produkowane w mieście Frosinone niedaleko Rzymu. Boccadamo to kolekcje ze srebra, stali i brązu, ozdobione kryształkami Swarovskiego, perłami oraz kamieniami naturalnymi.  
Jacek Ożdżeński - Pracownia Gemmologiczna


Gemmologią zajmuję się od ponad 30 lat. W roku 1985 uruchomiłem szlifiernię kamieni szlachetnych, a w 1992 roku uzyskałem dyplom mistrzowski w tym zawodzie. W latach 90. uczestniczyłem w licznych branżowych kursach gemmologicznych w kraju oraz za granicą. W 1991 roku uzyskałem dyplom Członka Fachowego Deutsche Gemmologische Gesellschaft w Idar Oberstein i posiadam  tytuł eksperta w dziedzinie kamieni szlachetnych oraz diamentów.  Jestem członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich oraz Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. Ponadto jestem rzeczoznawcą Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

Od 1996 roku prowadzę Pracownię Gemmologiczną z filią w centrum Katowic, gdzie zajmuje się w pełnym zakresie wyceną, badaniem i certyfikowaniem biżuterii oraz doradztwem handlowym przy zakupie kamieni szlachetnych i jubilerskich. Przez ponad 20 lat byłem Biegłym Sądowym, a do dzisiaj nadal wykonuję usługi jako Biegły Skarbowy i Biegły Inspekcji Handlowej (województwa: dolnośląskie, śląskie i opolskie).

Organizuję i przeprowadzam szkolenia branżowe oraz wykładam na licznych kursach. Dodatkowo jestem autorem kilkunastu artykułów w publikacjach branżowych. Wieloletnie kolekcjonowanie kamieni szlachetnych, jubilerskich oraz substancji organicznych stosowanych w jubilerstwie pozwoliło mi na stworzenie najbogatszej w kraju kolekcji dydaktycznej, która została dokładnie opisana i udokumentowana.

Jestem również przedstawicielem Firmy Tairus z siedzibą w Bangkoku, zajmującej się produkowaniem i wprowadzaniem na światowy rynek nowych hydrotermalnych kamieni jubilerskich z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.  

http://jacek-ozdzenski.pl/